İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

Moto3 · 2025 · 22. yarış · 16 Kasım 2025 Pazar

Moto3 2025 Valensiya GP

Circuit Ricardo Tormo; kazanan Adrián Fernández.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

Moto3 2025 Valensiya GP yarış sonucu
1Adrián FernándezİspanyaHondaLeopard Racing2032:48.909125
2Álvaro CarpeİspanyaKTMRed Bull KTM Ajo20+0.286620
3Taiyo FurusatoJaponyaHondaHonda Team Asia20+0.109916
4Guido PiniİtalyaKTMLiqui Moly Dynavolt Intact GP20+0.3971713
5Máximo QuilesİspanyaKTMCFMoto Valresa Aspar Team20+0.448311
6Ángel PiquerasİspanyaKTMFrinsa – MT Helmets – MSI20+5.8441010
7Luca LunettaİtalyaHondaSic58 Squadra Corse20+5.93449
8David AlmansaİspanyaHondaLeopard Racing20+5.93528
9Jesús RíosİspanyaHondaRivacold Snipers Team20+14.236167
10Valentín PerroneArjantinKTMRed Bull KTM Tech320+14.38286
11Stefano NepaİtalyaHondaSic58 Squadra Corse20+14.50775
12Marco MorelliArjantinHondaGRYD - Mlav Racing20+15.02154
13Casey O'GormanRepublic of IrelandKTMLiqui Moly Dynavolt Intact GP20+17.079153
14Hakim DanishMalezyaKTMFrinsa – MT Helmets – MSI20+17.166182
15Adrián CrucesİspanyaKTMCIP Green Power20+17.173111
16Jacob RoulstoneAvustralyaKTMRed Bull KTM Tech320+17.382230
17Brian UriarteİspanyaKTMRed Bull KTM Ajo20+17.522130
18Nicola CarraroİtalyaHondaRivacold Snipers Team20+32.315200
19Matteo BertelleİtalyaKTMLEVELUP-MTA20+32.283210
20Eddie O'SheaBirleşik KrallıkHondaGRYD - Mlav Racing20+32.403250
21Dennis FoggiaİtalyaKTMCFMoto Valresa Aspar Team20+32.932140
22Ruché MoodleyGüney AfrikaKTMDenssi Racing – BOE20+32.993220
23Joel KelsoAvustralyaKTMLEVELUP-MTA20+35.392120
24Cormac BuchananYeni ZelandaKTMDenssi Racing – BOE20+47.939260
RetZen MitaniJaponyaHondaHonda Team Asia3Accident240
RetScott OgdenBirleşik KrallıkKTMCIP Green Power0Accident190
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

Moto3 2025 Valensiya GP kim kazandı?

Moto3 sınıfında 2025 Valensiya GP yarışını Adrián Fernández (Honda, Leopard Racing) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 20 turu 32:48.909 sürede tamamladı. İkinci Álvaro Carpe ile fark 0.286 saniye. Podyum: Adrián Fernández, Álvaro Carpe, Taiyo Furusato. Bu, pilotun Moto3 sınıfındaki ilk galibiyetiydi.

Moto3 2025 Valensiya GP sonuçları ve puanlar

26 pilotun yer aldığı yarışta 24 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Guido Pini (13), 5. Máximo Quiles (11), 6. Ángel Piqueras (10), 7. Luca Lunetta (9), 8. David Almansa (8), 9. Jesús Ríos (7), 10. Valentín Perrone (6), 11. Stefano Nepa (5), 12. Marco Morelli (4), 13. Casey O'Gorman (3), 14. Hakim Danish (2) ve 15. Adrián Cruces (1). En çok sıra kazanan Guido Pini: 17. sıradan 4. sıraya. Yarışın en hızlı turu Álvaro Carpe, 1:37.715. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 74 ve KTM 66.

2025 Valensiya GP sonrası Moto3 puan durumu

Bu yarıştan sonra José Antonio Rueda 250 puanla lider; Ángel Piqueras 39 puan geride. Üçüncü sırada Máximo Quiles (200).

Circuit Ricardo Tormo pistinde Moto3 geçmişi

Moto3 sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 13 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2023 Ayumu Sasaki, 2022 Izan Guevara, 2021 Xavier Artigas, 2020 Tony Arbolino ve 2020 Raúl Fernández.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2025 Valencian Community motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2025 Valencian Community motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

Moto3 2025 Valensiya GP kim kazandı?

Adrián Fernández (Honda).

2025 Valensiya GP hangi pistte?

Circuit Ricardo Tormo, 16 Kasım 2025.