İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2002 · 14. yarış · 13 Ekim 2002 Pazar

MotoGP 2002 Malezya GP

Sepang International Circuit; kazanan Max Biaggi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2002 Malezya GP yarış sonucu
1Max BiaggiİtalyaYamahaMarlboro Yamaha Team2144:01.592225
2Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda Team21+0.542820
3Alex BarrosBrezilyaHondaWest Honda Pons21+1.572116
4Tohru UkawaJaponyaHondaRepsol Honda Team21+2.238613
5Daijiro KatoJaponyaHondaFortuna Honda Gresini21+8.475311
6Shinya NakanoJaponyaYamahaGauloises Yamaha Tech 321+23.0001610
7Carlos ChecaİspanyaYamahaMarlboro Yamaha Team21+24.36059
8Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiTelefónica Movistar Suzuki21+24.709128
9Loris CapirossiİtalyaHondaWest Honda Pons21+27.66947
10Norifumi AbeJaponyaYamahaAntena 3 Yamaha d'Antín21+41.811116
11Akira RyōJaponyaSuzukiTeam Suzuki21+42.603185
12Jeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR21+45.76174
13Jurgen van den GoorberghHollandaHondaKanemoto Racing21+48.316103
14Sete GibernauİspanyaSuzukiTelefónica Movistar Suzuki21+1:01.270152
15Garry McCoyAvustralyaYamahaRed Bull Yamaha WCM21+1:13.09691
16José Luis CardosoİspanyaYamahaAntena 3 Yamaha d'Antín21+1:15.503210
17Régis LaconiFransaApriliaMS Aprilia Racing21+1:21.513200
18John HopkinsABDYamahaRed Bull Yamaha WCM21+1:42.684190
19Andrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team21+1:48.156220
Ret (20)Nobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR18Retirement130
Ret (21)Tetsuya HaradaJaponyaHondaPramac Honda Racing Team11Retirement140
Ret (22)Olivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Tech 33Accident170
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2002 Malezya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2002 Malezya GP yarışını Max Biaggi (Yamaha, Marlboro Yamaha Team) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 21 turu 44:01.592 sürede tamamladı. İkinci Valentino Rossi ile fark 0.542 saniye. Podyum: Max Biaggi, Valentino Rossi, Alex Barros. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 2. galibiyetiydi.

MotoGP 2002 Malezya GP sonuçları ve puanlar

22 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Tohru Ukawa (13), 5. Daijiro Kato (11), 6. Shinya Nakano (10), 7. Carlos Checa (9), 8. Kenny Roberts Jr. (8), 9. Loris Capirossi (7), 10. Norifumi Abe (6), 11. Akira Ryō (5), 12. Jeremy McWilliams (4), 13. Jurgen van den Goorbergh (3), 14. Sete Gibernau (2) ve 15. Garry McCoy (1). En çok sıra kazanan Shinya Nakano: 16. sıradan 6. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 70, Yamaha 51, Suzuki 15 ve Proton KR 4.

2002 Malezya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 310 puanla lider; Max Biaggi 121 puan geride. Üçüncü sırada Tohru Ukawa (182).

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2002 Malaysian motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2002 Malaysian motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2002 Malezya GP kim kazandı?

Max Biaggi (Yamaha).

2002 Malezya GP hangi pistte?

Sepang International Circuit, 13 Ekim 2002.