İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2003 · 3. yarış · 11 Mayıs 2003 Pazar

MotoGP 2003 İspanya GP

Circuito de Jerez; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2003 İspanya GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda2746:50.345525
2Max BiaggiİtalyaHondaCamel Pramac Pons27+6.333320
3Troy BaylissAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team27+12.077216
4Tohru UkawaJaponyaHondaCamel Pramac Pons27+16.186413
5Alex BarrosBrezilyaYamahaGauloises Yamaha Team27+18.6301511
6Makoto TamadaJaponyaHondaPramac Honda27+24.1531210
7John HopkinsABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team27+30.95979
8Shinya NakanoJaponyaYamahad'Antín Yamaha Team27+31.218138
9Nobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR27+36.00287
10Olivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Team27+37.56696
11Noriyuki HagaJaponyaApriliaAlice Aprilia Racing27+43.753185
12Jeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR27+43.894144
13Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team27+48.891173
14Colin EdwardsABDApriliaAlice Aprilia Racing27+52.128112
15Andrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team27+1:08.179201
16Alex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team27+1:08.372210
17Marco MelandriİtalyaYamahaFortuna Yamaha Team27+1:31.010160
18Garry McCoyAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team26+1 lap220
RetLoris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team12Accident10
RetNicky HaydenABDHondaRepsol Honda8Accident190
RetSete GibernauİspanyaHondaTelefónica Movistar Honda6Accident60
RetCarlos ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team3Retirement100
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2003 İspanya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2003 İspanya GP yarışını Valentino Rossi (Honda, Repsol Honda) kazandı. Yarışa 5. sıradan başladı. 27 turu 46:50.345 sürede tamamladı. İkinci Max Biaggi ile fark 6.333 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Max Biaggi, Troy Bayliss. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 13. galibiyetiydi.

MotoGP 2003 İspanya GP sonuçları ve puanlar

22 pilotun yer aldığı yarışta 18 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Tohru Ukawa (13), 5. Alex Barros (11), 6. Makoto Tamada (10), 7. John Hopkins (9), 8. Shinya Nakano (8), 9. Nobuatsu Aoki (7), 10. Olivier Jacque (6), 11. Noriyuki Haga (5), 12. Jeremy McWilliams (4), 13. Kenny Roberts Jr. (3), 14. Colin Edwards (2) ve 15. Andrew Pitt (1). En çok sıra kazanan Alex Barros: 15. sıradan 5. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 68, Yamaha 25, Ducati 16, Suzuki 12, Proton KR 11, Aprilia 7 ve Kawasaki 1.

2003 İspanya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 70 puanla lider; Max Biaggi 14 puan geride. Üçüncü sırada Troy Bayliss (40).

Circuito de Jerez pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2003 Spanish motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2003 Spanish motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2003 İspanya GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Honda).

2003 İspanya GP hangi pistte?

Circuito de Jerez, 11 Mayıs 2003.