İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2003 · 6. yarış · 15 Haziran 2003 Pazar

MotoGP 2003 Katalonya GP

Circuit de Catalunya; kazanan Loris Capirossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2003 Katalonya GP yarış sonucu
1Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team2544:21.758225
2Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda25+3.075120
3Sete GibernauİspanyaHondaTelefónica Movistar Honda25+4.344416
4Carlos ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team25+4.935813
5Shinya NakanoJaponyaYamahad'Antín Yamaha Team25+5.003611
6Tohru UkawaJaponyaHondaCamel Pramac Pons25+20.5871110
7Makoto TamadaJaponyaHondaPramac Honda25+22.982109
8Alex BarrosBrezilyaYamahaGauloises Yamaha Team25+24.98958
9Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda25+27.159187
10Troy BaylissAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team25+30.376126
11Ryuichi KiyonariJaponyaHondaTelefónica Movistar Honda25+33.193205
12Noriyuki HagaJaponyaApriliaAlice Aprilia Racing25+40.443154
13Marco MelandriİtalyaYamahaFortuna Yamaha Team25+40.445143
14Max BiaggiİtalyaHondaCamel Pramac Pons25+42.32592
15John HopkinsABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team25+48.659131
16Nobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR25+1:04.721210
17Garry McCoyAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team25+1:36.914190
RetOlivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Team12Accident30
RetColin EdwardsABDApriliaAlice Aprilia Racing6Retirement70
RetAkira YanagawaJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team0Accident160
RetAndrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team0Accident220
RetJeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR0Accident170
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2003 Katalonya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2003 Katalonya GP yarışını Loris Capirossi (Ducati, Ducati Marlboro Team) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 25 turu 44:21.758 sürede tamamladı. İkinci Valentino Rossi ile fark 3.075 saniye. Podyum: Loris Capirossi, Valentino Rossi, Sete Gibernau. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki ilk galibiyetiydi.

MotoGP 2003 Katalonya GP sonuçları ve puanlar

22 pilotun yer aldığı yarışta 17 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Carlos Checa (13), 5. Shinya Nakano (11), 6. Tohru Ukawa (10), 7. Makoto Tamada (9), 8. Alex Barros (8), 9. Nicky Hayden (7), 10. Troy Bayliss (6), 11. Ryuichi Kiyonari (5), 12. Noriyuki Haga (4), 13. Marco Melandri (3), 14. Max Biaggi (2) ve 15. John Hopkins (1). En çok sıra kazanan Nicky Hayden: 18. sıradan 9. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 69, Yamaha 35, Ducati 31, Aprilia 4 ve Suzuki 1.

2003 Katalonya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 135 puanla lider; Sete Gibernau 47 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (85).

Circuit de Catalunya pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2003 Catalan motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2003 Catalan motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2003 Katalonya GP kim kazandı?

Loris Capirossi (Ducati).

2003 Katalonya GP hangi pistte?

Circuit de Catalunya, 15 Haziran 2003.