İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2003 · 14. yarış · 12 Ekim 2003 Pazar

MotoGP 2003 Malezya GP

Sepang International Circuit; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2003 Malezya GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda2143:41.457125
2Sete GibernauİspanyaHondaTelefónica Movistar Honda21+2.042720
3Max BiaggiİtalyaHondaCamel Pramac Pons21+7.644416
4Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda21+13.733913
5Carlos ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team21+13.789211
6Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team21+20.567610
7Tohru UkawaJaponyaHondaCamel Pramac Pons21+23.44989
8Shinya NakanoJaponyaYamahad'Antín Yamaha Team21+26.74058
9Troy BaylissAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team21+32.149117
10Makoto TamadaJaponyaHondaPramac Honda21+40.55636
11Marco MelandriİtalyaYamahaFortuna Yamaha Team21+43.863145
12Noriyuki HagaJaponyaApriliaAlice Aprilia Racing21+44.613174
13Colin EdwardsABDApriliaAlice Aprilia Racing21+54.667133
14Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team21+1:02.687102
15Alex BarrosBrezilyaYamahaGauloises Yamaha Team21+1:03.006121
16Andrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team21+1:06.128200
17Jeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR21+1:10.916180
18Nobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR21+1:11.344190
19Garry McCoyAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team21+1:17.205160
20Akira RyōJaponyaSuzukiSuzuki Grand Prix Team21+1:41.315150
21Ryuichi KiyonariJaponyaHondaTelefónica Movistar Honda21+1:49.094210
RetJosé David de GeaİspanyaHarris WCMWCM18Retirement220
RetChris BurnsBirleşik KrallıkHarris WCMWCM12Retirement240
DNSOlivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Team0Did not start230
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2003 Malezya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2003 Malezya GP yarışını Valentino Rossi (Honda, Repsol Honda) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 21 turu 43:41.457 sürede tamamladı. İkinci Sete Gibernau ile fark 2.042 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Sete Gibernau, Max Biaggi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 18. galibiyetiydi.

MotoGP 2003 Malezya GP sonuçları ve puanlar

24 pilotun yer aldığı yarışta 21 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Nicky Hayden (13), 5. Carlos Checa (11), 6. Loris Capirossi (10), 7. Tohru Ukawa (9), 8. Shinya Nakano (8), 9. Troy Bayliss (7), 10. Makoto Tamada (6), 11. Marco Melandri (5), 12. Noriyuki Haga (4), 13. Colin Edwards (3), 14. Kenny Roberts Jr. (2) ve 15. Alex Barros (1). En çok sıra kazanan Sete Gibernau: 7. sıradan 2. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 89, Yamaha 25, Ducati 17, Aprilia 7 ve Suzuki 2.

2003 Malezya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 307 puanla lider; Sete Gibernau 63 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (215).

Sepang International Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2002 Max Biaggi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2003 Malaysian motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2003 Malaysian motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2003 Malezya GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Honda).

2003 Malezya GP hangi pistte?

Sepang International Circuit, 12 Ekim 2003.