İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2005 · 12. yarış · 18 Eylül 2005 Pazar

MotoGP 2005 Japonya GP

Twin Ring Motegi; kazanan Loris Capirossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2005 Japonya GP yarış sonucu
1Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team2443:30.499125
2Max BiaggiİtalyaHondaRepsol Honda Team24+1.479520
3Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda24+16.227416
4Carlos ChecaİspanyaDucatiDucati Marlboro Team24+22.148913
5John HopkinsABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP24+33.212211
6Colin EdwardsABDYamahaGauloises Yamaha Team24+34.9151310
7Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team24+45.89469
8Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP24+56.49888
9Toni ElíasİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team24+1:12.037177
10Rubén XausİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team24+1:34.927196
11Franco BattainiİtalyaBlataBlata WCM23+1 lap205
RetMarco MelandriİtalyaHondaMovistar Honda MotoGP12Accident30
RetValentino RossiİtalyaYamahaGauloises Yamaha Team12Accident110
RetAlex BarrosBrezilyaHondaCamel Honda12Accident100
RetSete GibernauİspanyaHondaMovistar Honda MotoGP11Accident70
RetShinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team8Retirement140
RetTohru UkawaJaponyaHondaCamel Honda4Retirement150
RetRoberto RolfoİtalyaDucatiTeam d'Antin Pramac2Accident160
RetAlex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team2Accident120
RetNaoki MatsudoJaponyaMoriwakiMoriwaki Racing0Retirement180
DNSJames EllisonBirleşik KrallıkBlataBlata WCM—Did not start—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2005 Japonya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2005 Japonya GP yarışını Loris Capirossi (Ducati, Ducati Marlboro Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 24 turu 43:30.499 sürede tamamladı. İkinci Max Biaggi ile fark 1.479 saniye. Podyum: Loris Capirossi, Max Biaggi, Makoto Tamada. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 2. galibiyetiydi.

MotoGP 2005 Japonya GP sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 11 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Carlos Checa (13), 5. John Hopkins (11), 6. Colin Edwards (10), 7. Nicky Hayden (9), 8. Kenny Roberts Jr. (8), 9. Toni Elías (7), 10. Rubén Xaus (6) ve 11. Franco Battaini (5). En çok sıra kazanan Rubén Xaus: 19. sıradan 10. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 45, Ducati 38, Yamaha 23, Suzuki 19 ve Blata 5.

2005 Japonya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 261 puanla lider; Max Biaggi 112 puan geride. Üçüncü sırada Colin Edwards (133).

Twin Ring Motegi pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2004 Makoto Tamada, 2003 Max Biaggi ve 2002 Alex Barros.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2005 Japanese motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2005 Japanese motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2005 Japonya GP kim kazandı?

Loris Capirossi (Ducati).

2005 Japonya GP hangi pistte?

Twin Ring Motegi, 18 Eylül 2005.