İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2005 · 17. yarış · 6 Kasım 2005 Pazar

MotoGP 2005 Valensiya GP

Circuit Ricardo Tormo; kazanan Marco Melandri.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2005 Valensiya GP yarış sonucu
1Marco MelandriİtalyaHondaMovistar Honda MotoGP3046:58.152225
2Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team30+0.097320
3Valentino RossiİtalyaYamahaYamaha Factory Racing30+2.9591516
4Carlos ChecaİspanyaDucatiDucati Marlboro Team30+18.718413
5Alex BarrosBrezilyaHondaCamel Honda30+20.706811
6Max BiaggiİtalyaHondaRepsol Honda Team30+21.254510
7Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team30+23.14279
8Colin EdwardsABDYamahaYamaha Factory Racing30+25.67868
9Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda30+36.710107
10Toni ElíasİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team30+39.116136
11Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team30+41.13695
12Ryuichi KiyonariJaponyaHondaCamel Honda30+45.691164
13John HopkinsABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP30+46.507113
14Alex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team30+49.856122
15Rubén XausİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team30+1:19.443171
16Franco BattainiİtalyaBlataBlata WCM29+1 lap210
RetKurtis RobertsABDProton KRTeam Roberts16Retirement200
RetJames EllisonBirleşik KrallıkBlataBlata WCM15Retirement190
RetNobuatsu AokiJaponyaSuzukiTeam Suzuki MotoGP8Retirement140
RetSete GibernauİspanyaHondaMovistar Honda MotoGP3Retirement10
RetRoberto RolfoİtalyaDucatiTeam d'Antin Pramac0Accident180
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2005 Valensiya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2005 Valensiya GP yarışını Marco Melandri (Honda, Movistar Honda MotoGP) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 30 turu 46:58.152 sürede tamamladı. İkinci Nicky Hayden ile fark 0.097 saniye. Podyum: Marco Melandri, Nicky Hayden, Valentino Rossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 2. galibiyetiydi.

MotoGP 2005 Valensiya GP sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Carlos Checa (13), 5. Alex Barros (11), 6. Max Biaggi (10), 7. Loris Capirossi (9), 8. Colin Edwards (8), 9. Makoto Tamada (7), 10. Toni Elías (6), 11. Shinya Nakano (5), 12. Ryuichi Kiyonari (4), 13. John Hopkins (3), 14. Alex Hofmann (2) ve 15. Rubén Xaus (1). En çok sıra kazanan Valentino Rossi: 15. sıradan 3. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 77, Yamaha 31, Ducati 22, Kawasaki 7 ve Suzuki 3.

2005 Valensiya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 367 puanla lider; Marco Melandri 147 puan geride. Üçüncü sırada Nicky Hayden (206).

Circuit Ricardo Tormo pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2004 Valentino Rossi, 2003 Valentino Rossi ve 2002 Alex Barros.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2005 Valencian Community motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2005 Valencian Community motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2005 Valensiya GP kim kazandı?

Marco Melandri (Honda).

2005 Valensiya GP hangi pistte?

Circuit Ricardo Tormo, 6 Kasım 2005.