İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2006 · 15. yarış · 24 Eylül 2006 Pazar

MotoGP 2006 Japonya GP

Twin Ring Motegi; kazanan Loris Capirossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2006 Japonya GP yarış sonucu
1Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team2443:13.585125
2Valentino RossiİtalyaYamahaCamel Yamaha Team24+5.088220
3Marco MelandriİtalyaHondaFortuna Honda24+8.378316
4Sete GibernauİspanyaDucatiDucati Marlboro Team24+9.712513
5Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team24+11.944711
6Toni ElíasİspanyaHondaFortuna Honda24+18.108610
7Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team24+19.93799
8Colin EdwardsABDYamahaCamel Yamaha Team24+22.492108
9Kenny Roberts Jr.ABDKR211VTeam Roberts24+26.824147
10Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda24+30.970186
11Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP24+39.263155
12John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP24+39.440134
13Kousuke AkiyoshiJaponyaSuzukiTeam Suzuki MotoGP24+45.595123
14Carlos ChecaİspanyaYamahaTech 3 Yamaha24+49.571172
15James EllisonBirleşik KrallıkYamahaTech 3 Yamaha24+1:09.085191
16Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP24+1:11.747200
RetShinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team23Accident40
RetCasey StonerAvustralyaHondaHonda LCR12Accident110
RetRandy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team8Accident80
RetNaoki MatsudoJaponyaKawasakiKawasaki8Retirement160
RetJosé Luis CardosoİspanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP1Accident210
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2006 Japonya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2006 Japonya GP yarışını Loris Capirossi (Ducati, Ducati Marlboro Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 24 turu 43:13.585 sürede tamamladı. İkinci Valentino Rossi ile fark 5.088 saniye. Podyum: Loris Capirossi, Valentino Rossi, Marco Melandri. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 6. galibiyetiydi.

MotoGP 2006 Japonya GP sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Sete Gibernau (13), 5. Nicky Hayden (11), 6. Toni Elías (10), 7. Dani Pedrosa (9), 8. Colin Edwards (8), 9. Kenny Roberts Jr. (7), 10. Makoto Tamada (6), 11. Chris Vermeulen (5), 12. John Hopkins (4), 13. Kousuke Akiyoshi (3), 14. Carlos Checa (2) ve 15. James Ellison (1). En çok sıra kazanan Makoto Tamada: 18. sıradan 10. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 52, Ducati 38, Yamaha 31, Suzuki 12 ve KR211V 7.

2006 Japonya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Nicky Hayden 236 puanla lider; Valentino Rossi 12 puan geride. Üçüncü sırada Marco Melandri (209).

Twin Ring Motegi pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 4 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2005 Loris Capirossi, 2004 Makoto Tamada, 2003 Max Biaggi ve 2002 Alex Barros.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2006 Japanese motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2006 Japanese motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2006 Japonya GP kim kazandı?

Loris Capirossi (Ducati).

2006 Japonya GP hangi pistte?

Twin Ring Motegi, 24 Eylül 2006.