İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 11. yarış · 22 Temmuz 2007 Pazar

MotoGP 2007 ABD GP

Mazda Raceway Laguna Seca; kazanan Casey Stoner.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 ABD GP yarış sonucu
1Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Team3244:20.325125
2Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP32+9.865320
3Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini32+25.6411016
4Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team32+30.664513
5Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team32+35.622211
6Randy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team32+38.3061310
7Anthony WestAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team32+41.422129
8Makoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 332+42.355118
9Alex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin32+43.520177
10Roger Lee HaydenABDKawasakiKawasaki Racing Team32+43.720166
11Colin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team32+47.37685
12Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda32+52.84894
13Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 332+58.410143
14Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR32+1:15.366152
15John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP30+2 laps71
16Chaz DaviesBirleşik KrallıkDucatiPramac d'Antin29+3 laps200
RetNicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team22Retirement40
RetMiguel DuhamelKanadaHondaHonda Gresini10Retirement190
RetKurtis RobertsABDKR212VTeam Roberts5Retirement180
RetLoris CapirossiİtalyaDucatiDucati Team3Retirement60
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 ABD GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 ABD GP yarışını Casey Stoner (Ducati, Ducati Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 32 turu 44:20.325 sürede tamamladı. İkinci Chris Vermeulen ile fark 9.865 saniye. Podyum: Casey Stoner, Chris Vermeulen, Marco Melandri. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 6. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 ABD GP sonuçları ve puanlar

20 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Valentino Rossi (13), 5. Dani Pedrosa (11), 6. Randy de Puniet (10), 7. Anthony West (9), 8. Makoto Tamada (8), 9. Alex Barros (7), 10. Roger Lee Hayden (6), 11. Colin Edwards (5), 12. Shinya Nakano (4), 13. Sylvain Guintoli (3), 14. Carlos Checa (2) ve 15. John Hopkins (1). En çok sıra kazanan Alex Barros: 17. sıradan 9. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 33, Ducati 32, Yamaha 29, Kawasaki 25 ve Suzuki 21.

2007 ABD GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 221 puanla lider; Valentino Rossi 44 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (155).

Mazda Raceway Laguna Seca pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 2 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Nicky Hayden ve 2005 Nicky Hayden.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 United States motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 United States motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 ABD GP kim kazandı?

Casey Stoner (Ducati).

2007 ABD GP hangi pistte?

Mazda Raceway Laguna Seca, 22 Temmuz 2007.