İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 9. yarış · 30 Haziran 2007 Cumartesi

MotoGP 2007 Hollanda GP (Assen TT)

TT Circuit Assen; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 Hollanda GP (Assen TT) yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team2642:37.1491125
2Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team26+1.909220
3Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team26+6.0771316
4Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team26+10.465913
5John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP26+13.138511
6Colin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team26+15.139610
7Alex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin26+36.075129
8Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin26+41.76888
9Anthony WestAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team26+43.60577
10Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini26+43.79646
11Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR26+43.826165
12Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda26+47.896154
13Makoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 326+54.068183
14Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 326+57.718172
15Kurtis RobertsABDKR212VTeam Roberts26+1:28.637141
16Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP26+1:34.80810
RetLoris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team17Retirement100
RetRandy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team11Accident30
WDToni ElíasİspanyaHondaHonda Gresini—Withdrew—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 Hollanda GP (Assen TT) yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa 11. sıradan başladı. 26 turu 42:37.149 sürede tamamladı. İkinci Casey Stoner ile fark 1.909 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Casey Stoner, Nicky Hayden. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 48. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 Hollanda GP (Assen TT) sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Dani Pedrosa (13), 5. John Hopkins (11), 6. Colin Edwards (10), 7. Alex Barros (9), 8. Alex Hofmann (8), 9. Anthony West (7), 10. Marco Melandri (6), 11. Carlos Checa (5), 12. Shinya Nakano (4), 13. Makoto Tamada (3), 14. Sylvain Guintoli (2) ve 15. Kurtis Roberts (1). En çok sıra kazanan Valentino Rossi: 11. sıradan 1. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 44, Yamaha 40, Ducati 37, Suzuki 11, Kawasaki 7 ve KR212V 1.

2007 Hollanda GP (Assen TT) sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 185 puanla lider; Valentino Rossi 21 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (119).

TT Circuit Assen pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 5 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Nicky Hayden, 2005 Valentino Rossi, 2004 Valentino Rossi, 2003 Sete Gibernau ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 Dutch TT. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 Dutch TT

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2007 Hollanda GP (Assen TT) hangi pistte?

TT Circuit Assen, 30 Haziran 2007.