İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 7. yarış · 10 Haziran 2007 Pazar

MotoGP 2007 Katalonya GP

Circuit de Catalunya; kazanan Casey Stoner.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 Katalonya GP yarış sonucu
1Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team2543:16.907425
2Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team25+0.069120
3Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team25+0.390316
4John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP25+7.814513
5Randy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team25+17.853211
6Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team25+19.4091710
7Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP25+19.495119
8Alex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin25+24.862148
9Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini25+24.96397
10Colin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team25+35.34866
11Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team25+36.30175
12Makoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 325+38.720164
13Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin25+40.934103
14Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 325+44.399132
15Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda25+54.103121
16Kenny Roberts Jr.ABDKR212VTeam Roberts25+59.655180
17Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR25+1:02.315150
18Kurtis RobertsABDKR212VTeam Roberts25+1:03.322190
RetToni ElíasİspanyaHondaHonda Gresini14Retirement80
WDOlivier JacqueFransaKawasakiKawasaki Racing Team—Withdrew—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 Katalonya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 Katalonya GP yarışını Casey Stoner (Ducati, Ducati Marlboro Team) kazandı. Yarışa 4. sıradan başladı. 25 turu 43:16.907 sürede tamamladı. İkinci Valentino Rossi ile fark 0.069 saniye. Podyum: Casey Stoner, Valentino Rossi, Dani Pedrosa. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 4. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 Katalonya GP sonuçları ve puanlar

20 pilotun yer aldığı yarışta 18 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. John Hopkins (13), 5. Randy de Puniet (11), 6. Loris Capirossi (10), 7. Chris Vermeulen (9), 8. Alex Barros (8), 9. Marco Melandri (7), 10. Colin Edwards (6), 11. Nicky Hayden (5), 12. Makoto Tamada (4), 13. Alex Hofmann (3), 14. Sylvain Guintoli (2) ve 15. Shinya Nakano (1). En çok sıra kazanan Loris Capirossi: 17. sıradan 6. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Ducati 46, Yamaha 32, Honda 29, Suzuki 22 ve Kawasaki 11.

2007 Katalonya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 140 puanla lider; Valentino Rossi 14 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (98).

Circuit de Catalunya pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 5 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Valentino Rossi, 2005 Valentino Rossi, 2004 Valentino Rossi, 2003 Loris Capirossi ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 Catalan motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 Catalan motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 Katalonya GP kim kazandı?

Casey Stoner (Ducati).

2007 Katalonya GP hangi pistte?

Circuit de Catalunya, 10 Haziran 2007.