İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 14. yarış · 16 Eylül 2007 Pazar

MotoGP 2007 Portekiz GP

Autódromo do Estoril; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 Portekiz GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team2845:49.911325
2Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team28+0.175520
3Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team28+1.477216
4Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team28+12.951113
5Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini28+17.343711
6John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+18.8571010
7Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR28+31.524119
8Toni ElíasİspanyaHondaHonda Gresini28+40.53598
9Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team28+43.107157
10Colin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team28+44.67466
11Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda28+45.403135
12Anthony WestAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team28+54.562164
13Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+1:00.002123
14Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 327+1 lap82
RetMakoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 323Accident40
RetAlex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin22Retirement140
RetRandy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team19Retirement180
RetAlex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin11Retirement170
RetKurtis RobertsABDKR122VTeam Roberts2Retirement190
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 Portekiz GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 Portekiz GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa 3. sıradan başladı. 28 turu 45:49.911 sürede tamamladı. İkinci Dani Pedrosa ile fark 0.175 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Dani Pedrosa, Casey Stoner. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 49. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 Portekiz GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 14 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Nicky Hayden (13), 5. Marco Melandri (11), 6. John Hopkins (10), 7. Carlos Checa (9), 8. Toni Elías (8), 9. Loris Capirossi (7), 10. Colin Edwards (6), 11. Shinya Nakano (5), 12. Anthony West (4), 13. Chris Vermeulen (3) ve 14. Sylvain Guintoli (2). En çok sıra kazanan Loris Capirossi: 15. sıradan 9. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 66, Yamaha 33, Ducati 23, Suzuki 13 ve Kawasaki 4.

2007 Portekiz GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 287 puanla lider; Valentino Rossi 76 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (188).

Autódromo do Estoril pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 5 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Toni Elías, 2005 Alex Barros, 2004 Valentino Rossi, 2003 Valentino Rossi ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 Portuguese motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 Portuguese motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 Portekiz GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2007 Portekiz GP hangi pistte?

Autódromo do Estoril, 16 Eylül 2007.