İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 3. yarış · 22 Nisan 2007 Pazar

MotoGP 2007 Türkiye GP

Istanbul Park; kazanan Casey Stoner.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 Türkiye GP yarış sonucu
1Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team2242:02.850425
2Toni ElíasİspanyaHondaHonda Gresini22+6.2071020
3Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team22+8.102516
4Alex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin22+8.1351313
5Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini22+8.2891411
6John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP22+10.186710
7Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team22+10.23969
8Randy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team22+14.73498
9Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin22+16.042177
10Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team22+18.99916
11Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP22+26.24995
12Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR22+29.546164
13Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda22+36.922123
14Makoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 322+38.540152
15Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 322+39.337191
16Kenny Roberts Jr.ABDKR212VTeam Roberts22+1:09.336180
RetOlivier JacqueFransaKawasakiKawasaki Racing Team0Accident110
RetColin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team0Accident20
RetDani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team0Accident30
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 Türkiye GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 Türkiye GP yarışını Casey Stoner (Ducati, Ducati Marlboro Team) kazandı. Yarışa 4. sıradan başladı. 22 turu 42:02.850 sürede tamamladı. İkinci Toni Elías ile fark 6.207 saniye. Podyum: Casey Stoner, Toni Elías, Loris Capirossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 2. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 Türkiye GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Alex Barros (13), 5. Marco Melandri (11), 6. John Hopkins (10), 7. Nicky Hayden (9), 8. Randy de Puniet (8), 9. Alex Hofmann (7), 10. Valentino Rossi (6), 11. Chris Vermeulen (5), 12. Carlos Checa (4), 13. Shinya Nakano (3), 14. Makoto Tamada (2) ve 15. Sylvain Guintoli (1). En çok sıra kazanan Alex Barros: 13. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Ducati 61, Honda 47, Suzuki 15, Yamaha 9 ve Kawasaki 8.

2007 Türkiye GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 61 puanla lider; Valentino Rossi 10 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (36).

Istanbul Park pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 2 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Marco Melandri ve 2005 Marco Melandri.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 Turkish motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 Turkish motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 Türkiye GP kim kazandı?

Casey Stoner (Ducati).

2007 Türkiye GP hangi pistte?

Istanbul Park, 22 Nisan 2007.