İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2007 · 18. yarış · 4 Kasım 2007 Pazar

MotoGP 2007 Valensiya GP

Circuit Ricardo Tormo; kazanan Dani Pedrosa.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2007 Valensiya GP yarış sonucu
1Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team3046:43.533125
2Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team30+5.447220
3John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP30+20.404716
4Marco MelandriİtalyaHondaHonda Gresini30+24.8271013
5Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team30+25.804811
6Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP30+25.8621110
7Alex BarrosBrezilyaDucatiPramac d'Antin30+29.470129
8Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team30+30.33338
9Randy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team30+30.89547
10Toni ElíasİspanyaHondaHonda Gresini30+31.030146
11Sylvain GuintoliFransaYamahaDunlop Yamaha Tech 330+38.76355
12Carlos ChecaİspanyaHondaHonda LCR30+42.50694
13Colin EdwardsABDYamahaFiat Yamaha Team30+46.572153
14Shinya NakanoJaponyaHondaKonica Minolta Honda30+50.220132
15Makoto TamadaJaponyaYamahaDunlop Yamaha Tech 330+56.87961
16Anthony WestAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team30+1:15.369160
RetValentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team19Retirement170
RetKurtis RobertsABDKR212VTeam Roberts10Retirement180
DNSChaz DaviesBirleşik KrallıkDucatiPramac d'Antin—Did not start—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2007 Valensiya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2007 Valensiya GP yarışını Dani Pedrosa (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 30 turu 46:43.533 sürede tamamladı. İkinci Casey Stoner ile fark 5.447 saniye. Podyum: Dani Pedrosa, Casey Stoner, John Hopkins. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 4. galibiyetiydi.

MotoGP 2007 Valensiya GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 16 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Marco Melandri (13), 5. Loris Capirossi (11), 6. Chris Vermeulen (10), 7. Alex Barros (9), 8. Nicky Hayden (8), 9. Randy de Puniet (7), 10. Toni Elías (6), 11. Sylvain Guintoli (5), 12. Carlos Checa (4), 13. Colin Edwards (3), 14. Shinya Nakano (2) ve 15. Makoto Tamada (1). En çok sıra kazanan Marco Melandri: 10. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 58, Ducati 40, Suzuki 26, Yamaha 9 ve Kawasaki 7.

2007 Valensiya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Casey Stoner 367 puanla lider; Dani Pedrosa 125 puan geride. Üçüncü sırada Valentino Rossi (241).

Circuit Ricardo Tormo pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 5 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2006 Troy Bayliss, 2005 Marco Melandri, 2004 Valentino Rossi, 2003 Valentino Rossi ve 2002 Alex Barros.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2007 Valencian Community motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2007 Valencian Community motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2007 Valensiya GP kim kazandı?

Dani Pedrosa (Honda).

2007 Valensiya GP hangi pistte?

Circuit Ricardo Tormo, 4 Kasım 2007.