İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2008 · 14. yarış · 14 Eylül 2008 Pazar

MotoGP 2008 Indianapolis GP

Indianapolis Motor Speedway; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2008 Indianapolis GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team2037:20.095125
2Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team20+5.972420
3Jorge LorenzoİspanyaYamahaFiat Yamaha Team20+7.858316
4Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Team20+28.162213
5Andrea DoviziosoİtalyaHondaJiR Team Scot MotoGP20+28.824711
6Ben SpiesABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP20+29.645510
7Sylvain GuintoliFransaDucatiAlice Team20+36.223149
8Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team20+37.25888
9Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP20+38.442157
10Alex de AngelisSan MarinoHondaSan Carlo Honda Gresini20+42.437126
11Anthony WestAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team20+47.179195
12Toni ElíasİspanyaDucatiAlice Team20+55.96294
13Randy de PunietFransaHondaLCR Honda MotoGP20+57.36663
14John HopkinsABDKawasakiKawasaki Racing Team20+58.353162
15Colin EdwardsABDYamahaTech 3 Yamaha20+1:00.613111
16Loris CapirossiİtalyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP20+1:05.620130
17Shinya NakanoJaponyaHondaSan Carlo Honda Gresini20+1:05.854170
18James ToselandBirleşik KrallıkYamahaTech 3 Yamaha20+1:07.968100
19Marco MelandriİtalyaDucatiDucati Team20+1:21.023180
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2008 Indianapolis GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2008 Indianapolis GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 20 turu 37:20.095 sürede tamamladı. İkinci Nicky Hayden ile fark 5.972 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Nicky Hayden, Jorge Lorenzo. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 56. galibiyetiydi.

MotoGP 2008 Indianapolis GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Casey Stoner (13), 5. Andrea Dovizioso (11), 6. Ben Spies (10), 7. Sylvain Guintoli (9), 8. Dani Pedrosa (8), 9. Chris Vermeulen (7), 10. Alex de Angelis (6), 11. Anthony West (5), 12. Toni Elías (4), 13. Randy de Puniet (3), 14. John Hopkins (2) ve 15. Colin Edwards (1). En çok sıra kazanan Anthony West: 19. sıradan 11. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 48, Yamaha 42, Ducati 26, Suzuki 17 ve Kawasaki 7.

2008 Indianapolis GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 287 puanla lider; Casey Stoner 87 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (193).

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2008 Indianapolis motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2008 Indianapolis motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2008 Indianapolis GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2008 Indianapolis GP hangi pistte?

Indianapolis Motor Speedway, 14 Eylül 2008.