İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2010 · 6. yarış · 26 Haziran 2010 Cumartesi

MotoGP 2010 Hollanda GP (Assen TT)

TT Circuit Assen; kazanan Jorge Lorenzo.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2010 Hollanda GP (Assen TT) yarış sonucu
1Jorge LorenzoİspanyaYamahaFiat Yamaha Team2641:18.629125
2Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team26+2.935720
3Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Team26+7.022316
4Ben SpiesABDYamahaMonster Yamaha Tech 326+13.265413
5Andrea DoviziosoİtalyaHondaRepsol Honda Team26+15.323611
6Randy de PunietFransaHondaLCR Honda MotoGP26+15.772210
7Nicky HaydenABDDucatiDucati Team26+25.86759
8Colin EdwardsABDYamahaMonster Yamaha Tech 326+28.99198
9Marco SimoncelliİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini26+35.65887
10Aleix EspargaróİspanyaDucatiPramac Racing Team26+35.837106
11Mika KallioFinlandiyaDucatiPramac Racing Team26+56.769135
12Héctor BarberáİspanyaDucatiPáginas Amarillas Aspar26+56.890144
13Loris CapirossiİtalyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP26+1:00.615113
14Álvaro BautistaİspanyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP26+1:08.074122
15Kousuke AkiyoshiJaponyaHondaInterwetten Honda MotoGP25+1 lap151
DNSMarco MelandriİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini—Did not start—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2010 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2010 Hollanda GP (Assen TT) yarışını Jorge Lorenzo (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 26 turu 41:18.629 sürede tamamladı. İkinci Dani Pedrosa ile fark 2.935 saniye. Podyum: Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa, Casey Stoner. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 9. galibiyetiydi.

MotoGP 2010 Hollanda GP (Assen TT) sonuçları ve puanlar

16 pilotun yer aldığı yarışta 15 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Ben Spies (13), 5. Andrea Dovizioso (11), 6. Randy de Puniet (10), 7. Nicky Hayden (9), 8. Colin Edwards (8), 9. Marco Simoncelli (7), 10. Aleix Espargaró (6), 11. Mika Kallio (5), 12. Héctor Barberá (4), 13. Loris Capirossi (3), 14. Álvaro Bautista (2) ve 15. Kousuke Akiyoshi (1). En çok sıra kazanan Dani Pedrosa: 7. sıradan 2. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 49, Yamaha 46, Ducati 40 ve Suzuki 5.

2010 Hollanda GP (Assen TT) sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Jorge Lorenzo 140 puanla lider; Dani Pedrosa 47 puan geride. Üçüncü sırada Andrea Dovizioso (89).

TT Circuit Assen pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 8 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2009 Valentino Rossi, 2008 Casey Stoner, 2007 Valentino Rossi, 2006 Nicky Hayden ve 2005 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2010 Dutch TT. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2010 Dutch TT

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2010 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

Jorge Lorenzo (Yamaha).

2010 Hollanda GP (Assen TT) hangi pistte?

TT Circuit Assen, 26 Haziran 2010.