İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2010 · 1. yarış · 11 Nisan 2010 Pazar

MotoGP 2010 Katar GP

Losail International Circuit; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2010 Katar GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team2242:50.099225
2Jorge LorenzoİspanyaYamahaFiat Yamaha Team22+1.022320
3Andrea DoviziosoİtalyaHondaRepsol Honda Team22+1.865616
4Nicky HaydenABDDucatiDucati Marlboro Team22+1.876913
5Ben SpiesABDYamahaMonster Yamaha Tech 322+3.9031111
6Randy de PunietFransaHondaLCR Honda MotoGP22+9.322410
7Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team22+16.50879
8Colin EdwardsABDYamahaMonster Yamaha Tech 322+19.86788
9Loris CapirossiİtalyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP22+20.89357
10Hiroshi AoyamaJaponyaHondaInterwetten Honda MotoGP22+21.100106
11Marco SimoncelliİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini22+31.638155
12Héctor BarberáİspanyaDucatiPáginas Amarillas Aspar22+32.573164
13Marco MelandriİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini22+40.780173
RetÁlvaro BautistaİspanyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP21Accident130
RetAleix EspargaróİspanyaDucatiPramac Racing Team7Retirement140
RetCasey StonerAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team5Accident10
RetMika KallioFinlandiyaDucatiPramac Racing Team2Accident120
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2010 Katar GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2010 Katar GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 22 turu 42:50.099 sürede tamamladı. İkinci Jorge Lorenzo ile fark 1.022 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Andrea Dovizioso. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 65. galibiyetiydi.

MotoGP 2010 Katar GP sonuçları ve puanlar

17 pilotun yer aldığı yarışta 13 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Nicky Hayden (13), 5. Ben Spies (11), 6. Randy de Puniet (10), 7. Dani Pedrosa (9), 8. Colin Edwards (8), 9. Loris Capirossi (7), 10. Hiroshi Aoyama (6), 11. Marco Simoncelli (5), 12. Héctor Barberá (4) ve 13. Marco Melandri (3). En çok sıra kazanan Ben Spies: 11. sıradan 5. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Yamaha 64, Honda 49, Ducati 17 ve Suzuki 7.

2010 Katar GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 25 puanla lider; Jorge Lorenzo 5 puan geride. Üçüncü sırada Andrea Dovizioso (16).

Losail International Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 6 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2009 Casey Stoner, 2008 Casey Stoner, 2007 Casey Stoner, 2006 Valentino Rossi ve 2005 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2010 Qatar motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2010 Qatar motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2010 Katar GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2010 Katar GP hangi pistte?

Losail International Circuit, 11 Nisan 2010.