İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2010 · 12. yarış · 5 Eylül 2010 Pazar

MotoGP 2010 San Marino GP

Misano World Circuit; kazanan Dani Pedrosa.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2010 San Marino GP yarış sonucu
1Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team2844:22.059125
2Jorge LorenzoİspanyaYamahaFiat Yamaha Team28+1.900220
3Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team28+3.183416
4Andrea DoviziosoİtalyaHondaRepsol Honda Team28+6.454813
5Casey StonerAvustralyaDucatiDucati Team28+18.479311
6Ben SpiesABDYamahaMonster Yamaha Tech 328+28.385510
7Colin EdwardsABDYamahaMonster Yamaha Tech 328+34.93479
8Álvaro BautistaİspanyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+38.157168
9Héctor BarberáİspanyaDucatiPáginas Amarillas Aspar28+40.943127
10Marco MelandriİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini28+42.377106
11Aleix EspargaróİspanyaDucatiPramac Racing Team28+45.906155
12Hiroshi AoyamaJaponyaHondaInterwetten Honda MotoGP28+46.394134
13Randy de PunietFransaHondaLCR Honda MotoGP28+50.48163
14Marco SimoncelliİtalyaHondaSan Carlo Honda Gresini28+1:23.14392
RetMika KallioFinlandiyaDucatiPramac Racing Team17Retirement170
RetNicky HaydenABDDucatiDucati Team3Retirement140
RetLoris CapirossiİtalyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP0Accident110
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2010 San Marino GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2010 San Marino GP yarışını Dani Pedrosa (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 28 turu 44:22.059 sürede tamamladı. İkinci Jorge Lorenzo ile fark 1.900 saniye. Podyum: Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Valentino Rossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 12. galibiyetiydi.

MotoGP 2010 San Marino GP sonuçları ve puanlar

17 pilotun yer aldığı yarışta 14 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Andrea Dovizioso (13), 5. Casey Stoner (11), 6. Ben Spies (10), 7. Colin Edwards (9), 8. Álvaro Bautista (8), 9. Héctor Barberá (7), 10. Marco Melandri (6), 11. Aleix Espargaró (5), 12. Hiroshi Aoyama (4), 13. Randy de Puniet (3) ve 14. Marco Simoncelli (2). En çok sıra kazanan Álvaro Bautista: 16. sıradan 8. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Yamaha 55, Honda 53, Ducati 23 ve Suzuki 8.

2010 San Marino GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Jorge Lorenzo 271 puanla lider; Dani Pedrosa 63 puan geride. Üçüncü sırada Andrea Dovizioso (139).

Misano World Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2009 Valentino Rossi, 2008 Valentino Rossi ve 2007 Casey Stoner.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2010 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2010 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2010 San Marino GP kim kazandı?

Dani Pedrosa (Honda).

2010 San Marino GP hangi pistte?

Misano World Circuit, 5 Eylül 2010.