İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2015 · 2. yarış · 12 Nisan 2015 Pazar

MotoGP 2015 Amerika GP

Circuit of the Americas; kazanan Marc Márquez.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2015 Amerika GP yarış sonucu
1Marc MárquezİspanyaHondaRepsol Honda Team2143:47.150125
2Andrea DoviziosoİtalyaDucatiDucati Team21+2.354220
3Valentino RossiİtalyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP21+3.120416
4Jorge LorenzoİspanyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP21+6.682313
5Andrea IannoneİtalyaDucatiDucati Team21+7.584711
6Bradley SmithBirleşik KrallıkYamahaMonster Yamaha Tech 321+10.5571010
7Cal CrutchlowBirleşik KrallıkHondaCWM LCR Honda21+16.96759
8Aleix EspargaróİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar21+19.02588
9Maverick ViñalesİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar21+38.570127
10Danilo PetrucciİtalyaDucatiPramac Racing21+41.796116
11Hiroshi AoyamaJaponyaHondaRepsol Honda Team21+47.199185
12Héctor BarberáİspanyaDucatiAvintia Racing21+47.339134
13Nicky HaydenABDHondaAspar MotoGP Team21+56.484223
14Jack MillerAvustralyaHondaCWM LCR Honda21+56.731192
15Álvaro BautistaİspanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini21+57.372231
16Eugene LavertyRepublic of IrelandHondaAspar MotoGP Team21+58.898170
17Loris BazFransaYamaha ForwardAthinà Forward Racing21+1:08.787200
18Alex de AngelisSan MarinoARTOcto IodaRacing Team21+1:22.236240
RetKarel AbrahamÇekyaHondaAB Motoracing16Retirement210
RetMarco MelandriİtalyaApriliaAprilia Racing Team Gresini10Retirement250
RetYonny HernándezKolombiyaDucatiPramac Racing6Accident150
RetMike Di MeglioFransaDucatiAvintia Racing6Accident160
RetScott ReddingBirleşik KrallıkHondaEG 0,0 Marc VDS5Retirement60
RetStefan BradlAlmanyaYamaha ForwardAthinà Forward Racing3Accident140
RetPol EspargaróİspanyaYamahaMonster Yamaha Tech 30Accident90
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2015 Amerika GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2015 Amerika GP yarışını Marc Márquez (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 21 turu 43:47.150 sürede tamamladı. İkinci Andrea Dovizioso ile fark 2.354 saniye. Podyum: Marc Márquez, Andrea Dovizioso, Valentino Rossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 20. galibiyetiydi.

MotoGP 2015 Amerika GP sonuçları ve puanlar

25 pilotun yer aldığı yarışta 18 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Jorge Lorenzo (13), 5. Andrea Iannone (11), 6. Bradley Smith (10), 7. Cal Crutchlow (9), 8. Aleix Espargaró (8), 9. Maverick Viñales (7), 10. Danilo Petrucci (6), 11. Hiroshi Aoyama (5), 12. Héctor Barberá (4), 13. Nicky Hayden (3), 14. Jack Miller (2) ve 15. Álvaro Bautista (1). En çok sıra kazanan Nicky Hayden: 22. sıradan 13. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 44, Ducati 41, Yamaha 39, Suzuki 15 ve Aprilia 1.

2015 Amerika GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 41 puanla lider; Andrea Dovizioso 1 puan geride. Üçüncü sırada Marc Márquez (36).

Circuit of the Americas pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 2 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2014 Marc Márquez ve 2013 Marc Márquez.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2015 Motorcycle Grand Prix of the Americas. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2015 Motorcycle Grand Prix of the Americas

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2015 Amerika GP kim kazandı?

Marc Márquez (Honda).

2015 Amerika GP hangi pistte?

Circuit of the Americas, 12 Nisan 2015.