İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2015 · 13. yarış · 13 Eylül 2015 Pazar

MotoGP 2015 San Marino GP

Misano World Circuit Marco Simoncelli; kazanan Marc Márquez.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2015 San Marino GP yarış sonucu
1Marc MárquezİspanyaHondaRepsol Honda Team2848:23.819225
2Bradley SmithBirleşik KrallıkYamahaMonster Yamaha Tech 328+7.288620
3Scott ReddingBirleşik KrallıkHondaEG 0,0 Marc VDS28+18.7931316
4Loris BazFransaYamaha ForwardForward Racing28+26.4271613
5Valentino RossiİtalyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP28+33.196311
6Danilo PetrucciİtalyaDucatiOcto Pramac Racing28+35.087910
7Andrea IannoneİtalyaDucatiDucati Team28+36.52779
8Andrea DoviziosoİtalyaDucatiDucati Team28+37.43488
9Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team28+39.51647
10Aleix EspargaróİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar28+39.692106
11Cal CrutchlowBirleşik KrallıkHondaLCR Honda28+41.995115
12Jack MillerAvustralyaHondaLCR Honda28+46.075174
13Mike Di MeglioFransaDucatiAvintia Racing28+48.381223
14Maverick ViñalesİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar28+52.325142
15Álvaro BautistaİspanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini28+53.348201
16Stefan BradlAlmanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini28+58.828190
17Nicky HaydenABDHondaAspar MotoGP Team28+1:02.649230
18Héctor BarberáİspanyaDucatiAvintia Racing28+1:04.768180
19Eugene LavertyRepublic of IrelandHondaAspar MotoGP Team28+1:05.677210
20Claudio CortiİtalyaYamaha ForwardForward Racing27+1 lap240
21Karel AbrahamÇekyaHondaAB Motoracing27+1 lap250
RetPol EspargaróİspanyaYamahaMonster Yamaha Tech 326Electronics120
RetJorge LorenzoİspanyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP20Accident10
RetYonny HernándezKolombiyaDucatiOcto Pramac Racing9Accident150
RetAlex de AngelisSan MarinoARTE-Motion IodaRacing Team9Accident260
RetMichele PirroİtalyaDucatiDucati Team9Retirement50
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2015 San Marino GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2015 San Marino GP yarışını Marc Márquez (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 28 turu 48:23.819 sürede tamamladı. İkinci Bradley Smith ile fark 7.288 saniye. Podyum: Marc Márquez, Bradley Smith, Scott Redding. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 23. galibiyetiydi.

MotoGP 2015 San Marino GP sonuçları ve puanlar

26 pilotun yer aldığı yarışta 21 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Loris Baz (13), 5. Valentino Rossi (11), 6. Danilo Petrucci (10), 7. Andrea Iannone (9), 8. Andrea Dovizioso (8), 9. Dani Pedrosa (7), 10. Aleix Espargaró (6), 11. Cal Crutchlow (5), 12. Jack Miller (4), 13. Mike Di Meglio (3), 14. Maverick Viñales (2) ve 15. Álvaro Bautista (1). En çok sıra kazanan Loris Baz: 16. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 57, Yamaha 31, Ducati 30, Yamaha Forward 13, Suzuki 8 ve Aprilia 1.

2015 San Marino GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 247 puanla lider; Jorge Lorenzo 23 puan geride. Üçüncü sırada Marc Márquez (184).

Misano World Circuit Marco Simoncelli pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 8 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2014 Valentino Rossi, 2013 Jorge Lorenzo, 2012 Jorge Lorenzo, 2011 Jorge Lorenzo ve 2010 Dani Pedrosa.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2015 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2015 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2015 San Marino GP kim kazandı?

Marc Márquez (Honda).

2015 San Marino GP hangi pistte?

Misano World Circuit Marco Simoncelli, 13 Eylül 2015.