İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2015 · 18. yarış · 8 Kasım 2015 Pazar

MotoGP 2015 Valensiya GP

Circuit Ricardo Tormo; kazanan Jorge Lorenzo.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2015 Valensiya GP yarış sonucu
1Jorge LorenzoİspanyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP3045:59.364125
2Marc MárquezİspanyaHondaRepsol Honda Team30+0.263220
3Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team30+0.654316
4Valentino RossiİtalyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP30+19.7892613
5Pol EspargaróİspanyaYamahaMonster Yamaha Tech 330+26.004811
6Bradley SmithBirleşik KrallıkYamahaMonster Yamaha Tech 330+28.835610
7Andrea DoviziosoİtalyaDucatiDucati Team30+28.88699
8Aleix EspargaróİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar30+34.22248
9Cal CrutchlowBirleşik KrallıkHondaLCR Honda30+35.92457
10Danilo PetrucciİtalyaDucatiOcto Pramac Racing30+39.579106
11Maverick ViñalesİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar30+39.746115
12Michele PirroİtalyaDucatiDucati Team30+47.053124
13Yonny HernándezKolombiyaDucatiOcto Pramac Racing30+54.081173
14Álvaro BautistaİspanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini30+56.646182
15Scott ReddingBirleşik KrallıkHondaEG 0,0 Marc VDS30+57.278191
16Héctor BarberáİspanyaDucatiAvintia Racing30+57.363140
17Nicky HaydenABDHondaAspar MotoGP Team30+58.742160
18Stefan BradlAlmanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini30+59.086130
19Loris BazFransaYamaha ForwardForward Racing30+1:04.339150
20Toni ElíasİspanyaYamaha ForwardForward Racing30+1:04.413240
21Jack MillerAvustralyaHondaLCR Honda30+1:05.212200
22Anthony WestAvustralyaHondaAB Motoracing30+1:27.281220
RetMike Di MeglioFransaDucatiAvintia Racing24Retirement210
RetEugene LavertyRepublic of IrelandHondaAspar MotoGP Team23Retirement230
RetBroc ParkesAvustralyaARTE-Motion IodaRacing Team21Retirement250
RetAndrea IannoneİtalyaDucatiDucati Team2Accident70
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2015 Valensiya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2015 Valensiya GP yarışını Jorge Lorenzo (Yamaha, Movistar Yamaha MotoGP) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 30 turu 45:59.364 sürede tamamladı. İkinci Marc Márquez ile fark 0.263 saniye. Podyum: Jorge Lorenzo, Marc Márquez, Dani Pedrosa. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 40. galibiyetiydi.

MotoGP 2015 Valensiya GP sonuçları ve puanlar

26 pilotun yer aldığı yarışta 22 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Valentino Rossi (13), 5. Pol Espargaró (11), 6. Bradley Smith (10), 7. Andrea Dovizioso (9), 8. Aleix Espargaró (8), 9. Cal Crutchlow (7), 10. Danilo Petrucci (6), 11. Maverick Viñales (5), 12. Michele Pirro (4), 13. Yonny Hernández (3), 14. Álvaro Bautista (2) ve 15. Scott Redding (1). En çok sıra kazanan Valentino Rossi: 26. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Yamaha 59, Honda 44, Ducati 22, Suzuki 13 ve Aprilia 2.

2015 Valensiya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Jorge Lorenzo 330 puanla lider; Valentino Rossi 5 puan geride. Üçüncü sırada Marc Márquez (242).

Circuit Ricardo Tormo pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 13 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2014 Marc Márquez, 2013 Jorge Lorenzo, 2012 Dani Pedrosa, 2011 Casey Stoner ve 2010 Jorge Lorenzo.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2015 Valencian Community motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2015 Valencian Community motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2015 Valensiya GP kim kazandı?

Jorge Lorenzo (Yamaha).

2015 Valensiya GP hangi pistte?

Circuit Ricardo Tormo, 8 Kasım 2015.