İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2017 · 3. yarış · 23 Nisan 2017 Pazar

MotoGP 2017 Amerika GP

Circuit of the Americas; kazanan Marc Márquez.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2017 Amerika GP yarış sonucu
1Marc MárquezİspanyaHondaRepsol Honda Team2143:58.770125
2Valentino RossiİtalyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP21+3.069320
3Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team21+5.112416
4Cal CrutchlowBirleşik KrallıkHondaLCR Honda21+7.638913
5Johann ZarcoFransaYamahaMonster Yamaha Tech 321+7.957511
6Andrea DoviziosoİtalyaDucatiDucati Team21+14.058710
7Andrea IannoneİtalyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar21+15.491119
8Danilo PetrucciİtalyaDucatiOcto Pramac Racing21+16.772138
9Jorge LorenzoİspanyaDucatiDucati Team21+17.97967
10Jack MillerAvustralyaHondaEG 0,0 Marc VDS21+18.494126
11Jonas FolgerAlmanyaYamahaMonster Yamaha Tech 321+18.90385
12Scott ReddingBirleşik KrallıkDucatiOcto Pramac Racing21+28.735104
13Tito RabatİspanyaHondaEG 0,0 Marc VDS21+30.041163
14Héctor BarberáİspanyaDucatiReale Avintia Racing21+31.364152
15Álvaro BautistaİspanyaDucatiPull&Bear Aspar Team21+1:06.547191
16Bradley SmithBirleşik KrallıkKTMRed Bull KTM Factory Racing21+1:22.090180
17Aleix EspargaróİspanyaApriliaAprilia Racing Team Gresini19+2 laps220
RetSam LowesBirleşik KrallıkApriliaAprilia Racing Team Gresini11Accident200
RetPol EspargaróİspanyaKTMRed Bull KTM Factory Racing9Clutch210
RetLoris BazFransaDucatiReale Avintia Racing8Accident140
RetMaverick ViñalesİspanyaYamahaMovistar Yamaha MotoGP1Accident20
RetKarel AbrahamÇekyaDucatiPull&Bear Aspar Team1Accident170
DNSÁlex RinsİspanyaSuzukiTeam Suzuki Ecstar—Did not start—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2017 Amerika GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2017 Amerika GP yarışını Marc Márquez (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 21 turu 43:58.770 sürede tamamladı. İkinci Valentino Rossi ile fark 3.069 saniye. Podyum: Marc Márquez, Valentino Rossi, Dani Pedrosa. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 30. galibiyetiydi.

MotoGP 2017 Amerika GP sonuçları ve puanlar

23 pilotun yer aldığı yarışta 17 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Cal Crutchlow (13), 5. Johann Zarco (11), 6. Andrea Dovizioso (10), 7. Andrea Iannone (9), 8. Danilo Petrucci (8), 9. Jorge Lorenzo (7), 10. Jack Miller (6), 11. Jonas Folger (5), 12. Scott Redding (4), 13. Tito Rabat (3), 14. Héctor Barberá (2) ve 15. Álvaro Bautista (1). En çok sıra kazanan Cal Crutchlow: 9. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 63, Yamaha 36, Ducati 32 ve Suzuki 9.

2017 Amerika GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 56 puanla lider; Maverick Viñales 6 puan geride. Üçüncü sırada Marc Márquez (38).

Circuit of the Americas pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 4 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2016 Marc Márquez, 2015 Marc Márquez, 2014 Marc Márquez ve 2013 Marc Márquez.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2017 Motorcycle Grand Prix of the Americas. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2017 Motorcycle Grand Prix of the Americas

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2017 Amerika GP kim kazandı?

Marc Márquez (Honda).

2017 Amerika GP hangi pistte?

Circuit of the Americas, 23 Nisan 2017.