İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2024 · 11. yarış · 18 Ağustos 2024 Pazar

MotoGP 2024 Avusturya GP

Red Bull Ring; kazanan Francesco Bagnaia.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2024 Avusturya GP yarış sonucu
1Francesco BagnaiaİtalyaDucatiDucati Lenovo Team2842:11.173225
2Jorge MartínİspanyaDucatiPrima Pramac Racing28+3.232120
3Enea BastianiniİtalyaDucatiDucati Lenovo Team28+7.357716
4Marc MárquezİspanyaDucatiGresini Racing MotoGP28+13.836313
5Brad BinderGüney AfrikaKTMRed Bull KTM Factory Racing28+18.6201211
6Marco BezzecchiİtalyaDucatiPertamina Enduro VR46 Racing Team28+21.206910
7Maverick ViñalesİspanyaApriliaAprilia Racing28+24.32269
8Franco MorbidelliİtalyaDucatiPrima Pramac Racing28+27.67788
9Aleix EspargaróİspanyaApriliaAprilia Racing28+28.82947
10Álex MárquezİspanyaDucatiGresini Racing MotoGP28+30.268116
11Pol EspargaróİspanyaKTMRed Bull KTM Factory Racing28+30.526105
12Miguel OliveiraPortekizApriliaTrackhouse Racing28+30.702134
13Pedro AcostaİspanyaKTMRed Bull GasGas Tech328+33.736143
14Takaaki NakagamiJaponyaHondaIdemitsu Honda LCR28+36.310222
15Augusto FernándezİspanyaKTMRed Bull GasGas Tech328+36.522161
16Álex RinsİspanyaYamahaMonster Energy Yamaha MotoGP Team28+37.571210
17Joan MirİspanyaHondaRepsol Honda Team28+40.432190
18Fabio QuartararoFransaYamahaMonster Energy Yamaha MotoGP Team28+43.788150
19Jack MillerAvustralyaKTMRed Bull KTM Factory Racing28+44.13450
20Lorenzo SavadoriİtalyaApriliaAprilia Racing28+44.576240
21Johann ZarcoFransaHondaCastrol Honda LCR28+54.126170
22Stefan BradlAlmanyaHondaHRC Test Team28+54.923230
RetRaúl FernándezİspanyaApriliaTrackhouse Racing27Retired200
RetLuca MariniİtalyaHondaRepsol Honda Team5Retired180
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

Sprint sonucu

MotoGP 2024 Avusturya GP sprint sonucu
1Francesco BagnaiaİtalyaDucatiDucati Lenovo Team1420:59.768212
2Jorge MartínİspanyaDucatiPrima Pramac Racing14+4.67319
3Aleix EspargaróİspanyaApriliaAprilia Racing14+7.58447
4Enea BastianiniİtalyaDucatiDucati Lenovo Team14+9.68576
5Jack MillerAvustralyaKTMRed Bull KTM Factory Racing14+10.42155
6Franco MorbidelliİtalyaDucatiPrima Pramac Racing14+10.52384
7Brad BinderGüney AfrikaKTMRed Bull KTM Factory Racing14+10.941123
8Marco BezzecchiİtalyaDucatiPertamina Enduro VR46 Racing Team14+11.93292
9Pol EspargaróİspanyaKTMRed Bull KTM Factory Racing14+15.101101
10Pedro AcostaİspanyaKTMRed Bull GasGas Tech314+16.611140
11Maverick ViñalesİspanyaApriliaAprilia Racing14+16.75960
12Fabio QuartararoFransaYamahaMonster Energy Yamaha MotoGP Team14+17.943150
13Miguel OliveiraPortekizApriliaTrackhouse Racing14+18.304130
14Raúl FernándezİspanyaApriliaTrackhouse Racing14+19.185200
15Johann ZarcoFransaHondaCastrol Honda LCR14+21.330170
16Takaaki NakagamiJaponyaHondaIdemitsu Honda LCR14+22.940220
17Luca MariniİtalyaHondaRepsol Honda Team14+25.830180
18Lorenzo SavadoriİtalyaApriliaAprilia Racing14+26.622240
19Joan MirİspanyaHondaRepsol Honda Team14+27.458190
20Álex MárquezİspanyaDucatiGresini Racing MotoGP14+37.870110
RetAugusto FernándezİspanyaKTMRed Bull GasGas Tech311Retired160
RetMarc MárquezİspanyaDucatiGresini Racing MotoGP10Accident damage30
RetÁlex RinsİspanyaYamahaMonster Energy Yamaha MotoGP Team10Retired210
RetStefan BradlAlmanyaHondaHRC Test Team5Retired230
Sprint, cumartesi günü ana yarışın yaklaşık yarı mesafesinde koşulur.

MotoGP 2024 Avusturya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2024 Avusturya GP yarışını Francesco Bagnaia (Ducati, Ducati Lenovo Team) kazandı. Yarışa 2. sıradan başladı. 28 turu 42:11.173 sürede tamamladı. İkinci Jorge Martín ile fark 3.232 saniye. Podyum: Francesco Bagnaia, Jorge Martín, Enea Bastianini. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 25. galibiyetiydi.

MotoGP 2024 Avusturya GP sonuçları ve puanlar

24 pilotun yer aldığı yarışta 22 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Marc Márquez (13), 5. Brad Binder (11), 6. Marco Bezzecchi (10), 7. Maverick Viñales (9), 8. Franco Morbidelli (8), 9. Aleix Espargaró (7), 10. Álex Márquez (6), 11. Pol Espargaró (5), 12. Miguel Oliveira (4), 13. Pedro Acosta (3), 14. Takaaki Nakagami (2) ve 15. Augusto Fernández (1). En çok sıra kazanan Takaaki Nakagami: 22. sıradan 14. sıraya. Yarışın en hızlı turu Francesco Bagnaia, 1:29.519. Markaların bu yarıştaki puanları: Ducati 98, KTM 20, Aprilia 20 ve Honda 2.

2024 Avusturya GP sprint yarışını kim kazandı?

Avusturya GP sprintini Francesco Bagnaia (Ducati), 2. sıradan başlayarak kazandı (14 tur, 20:59.768). Sprintte ikinci Jorge Martín, fark 4.673 saniye. Hafta sonunun iki yarışını da aynı pilot kazandı. Sprintte 9 pilot puan aldı.

2024 Avusturya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Francesco Bagnaia 275 puanla lider; Jorge Martín 5 puan geride. Üçüncü sırada Enea Bastianini (214).

Red Bull Ring pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 10 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2023 Francesco Bagnaia, 2022 Francesco Bagnaia, 2021 Brad Binder, 2021 Jorge Martín ve 2020 Miguel Oliveira.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2024 Austrian motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2024 Austrian motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2024 Avusturya GP kim kazandı?

Francesco Bagnaia (Ducati).

2024 Avusturya GP sprint kim kazandı?

Francesco Bagnaia.

2024 Avusturya GP hangi pistte?

Red Bull Ring, 18 Ağustos 2024.