İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

Moto3 · 2026 · 12. yarış · 9 Ağustos 2026 Pazar

Moto3 2026 Britanya GP

Silverstone Circuit; kazanan David Almansa.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

Moto3 2026 Britanya GP yarış sonucu
1David AlmansaİspanyaKTMLiqui Moly Dynavolt Intact GP1532:45.262425
2Álvaro CarpeİspanyaKTMRed Bull KTM Ajo15+0.701520
3Valentín PerroneArjantinKTMRed Bull KTM Tech315+0.991316
4Adrián FernándezİspanyaHondaLeopard Racing15+1.111613
5Joel EstebanİspanyaKTMLevelUp – MTA15+3.7431211
6Joel KelsoAvustralyaHondaGryd Racing15+11.6141010
7Rico SalmelaFinlandiyaKTMRed Bull KTM Tech315+11.759189
8Eddie O'SheaBirleşik KrallıkHondaGryd Racing15+11.818148
9Veda PratamaEndonezyaHondaHonda Team Asia15+12.276157
10Matteo BertelleİtalyaKTMLevelUp – MTA15+12.351166
11Jesús RíosİspanyaHondaRivacold Snipers Team15+22.415205
12Casey O'GormanRepublic of IrelandHondaSic58 Squadra Corse15+22.463174
13Guido PiniİtalyaHondaLeopard Racing15+22.847213
14David GonzálezİspanyaKTMLiqui Moly Dynavolt Intact GP15+22.895192
15Kiattisak SinghapongTaylandHondaHonda Team Asia15+35.339221
16Marco MorelliArjantinKTMCFMoto Valresa Aspar Team15+35.419130
17Leo RammerstoferAvusturyaHondaSic58 Squadra Corse15+47.382240
18Leonardo AbruzzoİtalyaKTMCode Motorsports15+49.274230
19Brian UriarteİspanyaKTMRed Bull KTM Ajo15+1:18.73270
RetRyusei YamanakaJaponyaKTMAeon Credit – MT Helmets – MSi13Technical110
RetNicola CarraroİtalyaHondaRivacold Snipers Team12Accident250
RetCormac BuchananYeni ZelandaKTMCode Motorsports8Technical80
RetHakim DanishMalezyaKTMAeon Credit – MT Helmets – MSi5Accident damage90
RetScott OgdenBirleşik KrallıkKTMCIP Green Power5Accident10
RetAdrián CrucesİspanyaKTMCIP Green Power4Collision20
DNSMáximo QuilesİspanyaKTMCFMoto Valresa Aspar Team—Injury—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

Moto3 2026 Britanya GP kim kazandı?

Moto3 sınıfında 2026 Britanya GP yarışını David Almansa (KTM, Liqui Moly Dynavolt Intact GP) kazandı. Yarışa 4. sıradan başladı. 15 turu 32:45.262 sürede tamamladı. İkinci Álvaro Carpe ile fark 0.701 saniye. Podyum: David Almansa, Álvaro Carpe, Valentín Perrone. Bu, pilotun Moto3 sınıfındaki 2. galibiyetiydi.

Moto3 2026 Britanya GP sonuçları ve puanlar

26 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Adrián Fernández (13), 5. Joel Esteban (11), 6. Joel Kelso (10), 7. Rico Salmela (9), 8. Eddie O'Shea (8), 9. Veda Pratama (7), 10. Matteo Bertelle (6), 11. Jesús Ríos (5), 12. Casey O'Gorman (4), 13. Guido Pini (3), 14. David González (2) ve 15. Kiattisak Singhapong (1). En çok sıra kazanan Rico Salmela: 18. sıradan 7. sıraya. Yarışın en hızlı turu Álvaro Carpe, 2:10.199. Markaların bu yarıştaki puanları: KTM 89 ve Honda 51.

2026 Britanya GP sonrası Moto3 puan durumu

Bu yarıştan sonra Máximo Quiles 231 puanla lider; Álvaro Carpe 87 puan geride. Üçüncü sırada David Almansa (132).

Silverstone Circuit pistinde Moto3 geçmişi

Moto3 sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 11 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2025 José Antonio Rueda, 2023 David Alonso, 2022 Dennis Foggia, 2021 Romano Fenati ve 2019 Marcos Ramírez.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2026 British motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2026 British motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

Moto3 2026 Britanya GP kim kazandı?

David Almansa (KTM).

2026 Britanya GP hangi pistte?

Silverstone Circuit, 9 Ağustos 2026.