İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2003 · 11. yarış · 7 Eylül 2003 Pazar

MotoGP 2003 Portekiz GP

Autódromo do Estoril; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2003 Portekiz GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda2846:48.005325
2Max BiaggiİtalyaHondaCamel Pramac Pons28+2.094220
3Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team28+5.254116
4Sete GibernauİspanyaHondaTelefónica Movistar Honda28+5.269413
5Tohru UkawaJaponyaHondaCamel Pramac Pons28+10.5811011
6Troy BaylissAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team28+14.246810
7Marco MelandriİtalyaYamahaFortuna Yamaha Team28+16.143119
8Carlos ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team28+18.08378
9Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda28+18.284157
10Makoto TamadaJaponyaHondaPramac Honda28+21.81596
11Alex BarrosBrezilyaYamahaGauloises Yamaha Team28+24.059125
12Shinya NakanoJaponyaYamahad'Antín Yamaha Team28+27.08264
13Olivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Team28+27.65153
14Colin EdwardsABDApriliaAlice Aprilia Racing28+31.505132
15Noriyuki HagaJaponyaApriliaAlice Aprilia Racing28+57.118181
16Ryuichi KiyonariJaponyaHondaTelefónica Movistar Honda28+1:01.412190
17Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team28+1:01.542140
18John HopkinsABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team28+1:06.601170
19Jeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR28+1:10.958160
20Nobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR28+1:11.523230
21Andrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team28+1:18.550200
22José David de GeaİspanyaHarris WCMWCM27+1 lap210
RetGarry McCoyAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team26Retirement220
DNSChris BurnsBirleşik KrallıkHarris WCMWCM0Did not start240
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2003 Portekiz GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2003 Portekiz GP yarışını Valentino Rossi (Honda, Repsol Honda) kazandı. Yarışa 3. sıradan başladı. 28 turu 46:48.005 sürede tamamladı. İkinci Max Biaggi ile fark 2.094 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Max Biaggi, Loris Capirossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 16. galibiyetiydi.

MotoGP 2003 Portekiz GP sonuçları ve puanlar

24 pilotun yer aldığı yarışta 22 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Sete Gibernau (13), 5. Tohru Ukawa (11), 6. Troy Bayliss (10), 7. Marco Melandri (9), 8. Carlos Checa (8), 9. Nicky Hayden (7), 10. Makoto Tamada (6), 11. Alex Barros (5), 12. Shinya Nakano (4), 13. Olivier Jacque (3), 14. Colin Edwards (2) ve 15. Noriyuki Haga (1). En çok sıra kazanan Nicky Hayden: 15. sıradan 9. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 82, Yamaha 29, Ducati 26 ve Aprilia 3.

2003 Portekiz GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 237 puanla lider; Sete Gibernau 46 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (161).

Autódromo do Estoril pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2003 Portuguese motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2003 Portuguese motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2003 Portekiz GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Honda).

2003 Portekiz GP hangi pistte?

Autódromo do Estoril, 7 Eylül 2003.