İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2003 · 12. yarış · 20 Eylül 2003 Cumartesi

MotoGP 2003 Rio de Janeiro GP

Autódromo Internacional Nelson Piquet; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2003 Rio de Janeiro GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaHondaRepsol Honda2444:36.633125
2Sete GibernauİspanyaHondaTelefónica Movistar Honda24+3.109320
3Makoto TamadaJaponyaHondaPramac Honda24+7.298916
4Max BiaggiİtalyaHondaCamel Pramac Pons24+9.235413
5Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda24+11.165711
6Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team24+14.826210
7Tohru UkawaJaponyaHondaCamel Pramac Pons24+17.36189
8Shinya NakanoJaponyaYamahad'Antín Yamaha Team24+21.23968
9Carlos ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team24+21.522107
10Troy BaylissAvustralyaDucatiDucati Marlboro Team24+22.97156
11Marco MelandriİtalyaYamahaFortuna Yamaha Team24+32.910165
12Alex BarrosBrezilyaYamahaGauloises Yamaha Team24+40.136114
13Colin EdwardsABDApriliaAlice Aprilia Racing24+54.099123
14Noriyuki HagaJaponyaApriliaAlice Aprilia Racing24+57.234192
15Ryuichi KiyonariJaponyaHondaTelefónica Movistar Honda24+57.678151
16Jeremy McWilliamsBirleşik KrallıkProton KRProton Team KR24+1:06.069200
17Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team24+1:09.444180
18Andrew PittAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team24+1:22.463210
19David de GeaİspanyaHarris WCMWCM23+1 lap220
RetGarry McCoyAvustralyaKawasakiKawasaki Racing Team14Retirement130
RetNobuatsu AokiJaponyaProton KRProton Team KR11Retirement170
RetChris BurnsBirleşik KrallıkHarris WCMWCM8Retirement230
RetOlivier JacqueFransaYamahaGauloises Yamaha Team7Retirement140
DNSJohn HopkinsABDSuzukiSuzuki Grand Prix Team—Did not start—0
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2003 Rio de Janeiro GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2003 Rio de Janeiro GP yarışını Valentino Rossi (Honda, Repsol Honda) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 24 turu 44:36.633 sürede tamamladı. İkinci Sete Gibernau ile fark 3.109 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Sete Gibernau, Makoto Tamada. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 17. galibiyetiydi.

MotoGP 2003 Rio de Janeiro GP sonuçları ve puanlar

24 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Max Biaggi (13), 5. Nicky Hayden (11), 6. Loris Capirossi (10), 7. Tohru Ukawa (9), 8. Shinya Nakano (8), 9. Carlos Checa (7), 10. Troy Bayliss (6), 11. Marco Melandri (5), 12. Alex Barros (4), 13. Colin Edwards (3), 14. Noriyuki Haga (2) ve 15. Ryuichi Kiyonari (1). En çok sıra kazanan Makoto Tamada: 9. sıradan 3. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 95, Yamaha 24, Ducati 16 ve Aprilia 5.

2003 Rio de Janeiro GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 262 puanla lider; Sete Gibernau 51 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (174).

Autódromo Internacional Nelson Piquet pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2003 Rio de Janeiro motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2003 Rio de Janeiro motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2003 Rio de Janeiro GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Honda).

2003 Rio de Janeiro GP hangi pistte?

Autódromo Internacional Nelson Piquet, 20 Eylül 2003.