İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2005 · 7. yarış · 25 Haziran 2005 Cumartesi

MotoGP 2005 Hollanda GP (Assen TT)

TT Circuit Assen; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2005 Hollanda GP (Assen TT) yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaGauloises Yamaha Team1938:41.808125
2Marco MelandriİtalyaHondaMovistar Honda MotoGP19+1.583320
3Colin EdwardsABDYamahaGauloises Yamaha Team19+7.643616
4Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team19+10.128513
5Sete GibernauİspanyaHondaMovistar Honda MotoGP19+14.795211
6Max BiaggiİtalyaHondaRepsol Honda Team19+21.575910
7Alex BarrosBrezilyaHondaCamel Honda19+22.72589
8Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team19+26.47748
9Carlos ChecaİspanyaDucatiDucati Marlboro Team19+30.221137
10Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team19+30.46576
11Troy BaylissAvustralyaHondaCamel Honda19+43.802145
12Rubén XausİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team19+49.864164
13John HopkinsABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP19+50.830123
14Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda19+53.370112
15David ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team19+54.965171
16Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP19+1:06.939150
17Shane ByrneBirleşik KrallıkProton KRTeam Roberts19+1:06.999190
18Roberto RolfoİtalyaDucatiTeam d'Antin Pramac19+1:29.048180
19James EllisonBirleşik KrallıkBlataBlata WCM19+1:43.768200
20Franco BattainiİtalyaBlataBlata WCM18+1 lap210
RetAlex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team13Retirement100
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2005 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2005 Hollanda GP (Assen TT) yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Gauloises Yamaha Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 19 turu 38:41.808 sürede tamamladı. İkinci Marco Melandri ile fark 1.583 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Marco Melandri, Colin Edwards. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 35. galibiyetiydi.

MotoGP 2005 Hollanda GP (Assen TT) sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 20 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Nicky Hayden (13), 5. Sete Gibernau (11), 6. Max Biaggi (10), 7. Alex Barros (9), 8. Shinya Nakano (8), 9. Carlos Checa (7), 10. Loris Capirossi (6), 11. Troy Bayliss (5), 12. Rubén Xaus (4), 13. John Hopkins (3), 14. Makoto Tamada (2) ve 15. David Checa (1). Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 70, Yamaha 46, Ducati 13, Kawasaki 8 ve Suzuki 3.

2005 Hollanda GP (Assen TT) sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 170 puanla lider; Marco Melandri 63 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (87).

TT Circuit Assen pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2004 Valentino Rossi, 2003 Sete Gibernau ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2005 Dutch TT. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2005 Dutch TT

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2005 Hollanda GP (Assen TT) kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2005 Hollanda GP (Assen TT) hangi pistte?

TT Circuit Assen, 25 Haziran 2005.