İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2005 · 6. yarış · 12 Haziran 2005 Pazar

MotoGP 2005 Katalonya GP

Circuit de Catalunya; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2005 Katalonya GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaGauloises Yamaha Team2543:16.487325
2Sete GibernauİspanyaHondaMovistar Honda MotoGP25+1.094120
3Marco MelandriİtalyaHondaMovistar Honda MotoGP25+7.810216
4Alex BarrosBrezilyaHondaCamel Honda25+8.204913
5Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team25+8.273511
6Max BiaggiİtalyaHondaRepsol Honda Team25+12.051410
7Colin EdwardsABDYamahaGauloises Yamaha Team25+18.76279
8Troy BaylissAvustralyaHondaCamel Honda25+42.631158
9Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team25+46.638127
10Rubén XausİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team25+46.692166
11Carlos ChecaİspanyaDucatiDucati Marlboro Team25+1:00.35785
12Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team25+1:03.86464
13David ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team25+1:03.985183
14Roberto RolfoİtalyaDucatiTeam d'Antin Pramac25+1:10.258172
15Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP25+1:23.731131
16Shane ByrneBirleşik KrallıkProton KRTeam Roberts25+1:34.624190
17Alex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team24+1 lap140
18James EllisonBirleşik KrallıkBlataBlata WCM24+1 lap200
19Franco BattainiİtalyaBlataBlata WCM24+1 lap210
RetJohn HopkinsABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP16Retirement110
RetMakoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda5Accident100
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2005 Katalonya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2005 Katalonya GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Gauloises Yamaha Team) kazandı. Yarışa 3. sıradan başladı. 25 turu 43:16.487 sürede tamamladı. İkinci Sete Gibernau ile fark 1.094 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Sete Gibernau, Marco Melandri. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 34. galibiyetiydi.

MotoGP 2005 Katalonya GP sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Alex Barros (13), 5. Nicky Hayden (11), 6. Max Biaggi (10), 7. Colin Edwards (9), 8. Troy Bayliss (8), 9. Shinya Nakano (7), 10. Rubén Xaus (6), 11. Carlos Checa (5), 12. Loris Capirossi (4), 13. David Checa (3), 14. Roberto Rolfo (2) ve 15. Kenny Roberts Jr. (1). En çok sıra kazanan Troy Bayliss: 15. sıradan 8. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 78, Yamaha 43, Ducati 11, Kawasaki 7 ve Suzuki 1.

2005 Katalonya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 145 puanla lider; Marco Melandri 58 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (77).

Circuit de Catalunya pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2004 Valentino Rossi, 2003 Loris Capirossi ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2005 Catalan motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2005 Catalan motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2005 Katalonya GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2005 Katalonya GP hangi pistte?

Circuit de Catalunya, 12 Haziran 2005.