İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2005 · 5. yarış · 5 Haziran 2005 Pazar

MotoGP 2005 İtalya GP

Mugello Circuit; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2005 İtalya GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaGauloises Yamaha Team2342:42.994125
2Max BiaggiİtalyaHondaRepsol Honda Team23+0.359320
3Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team23+3.874616
4Marco MelandriİtalyaHondaMovistar Honda MotoGP23+3.979713
5Carlos ChecaİspanyaDucatiDucati Marlboro Team23+7.898811
6Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team23+8.204410
7Alex BarrosBrezilyaHondaCamel Honda23+11.572139
8Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda23+25.394108
9Colin EdwardsABDYamahaGauloises Yamaha Team23+25.485127
10Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team23+36.54996
11John HopkinsABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP23+41.63755
12Alex HofmannAlmanyaKawasakiKawasaki Racing Team23+43.659144
13Troy BaylissAvustralyaHondaCamel Honda23+43.916173
14Rubén XausİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team23+51.575152
15Kenny Roberts Jr.ABDSuzukiTeam Suzuki MotoGP23+1:10.275111
16Shane ByrneBirleşik KrallıkProton KRTeam Roberts23+1:12.582180
17Roberto RolfoİtalyaDucatiTeam d'Antin Pramac23+1:13.047190
18Franco BattainiİtalyaBlataBlata WCM22+1 lap210
19David ChecaİspanyaYamahaFortuna Yamaha Team22+1 lap160
RetSete GibernauİspanyaHondaMovistar Honda MotoGP5Accident20
RetJames EllisonBirleşik KrallıkBlataBlata WCM0Retirement200
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2005 İtalya GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2005 İtalya GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Gauloises Yamaha Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 23 turu 42:42.994 sürede tamamladı. İkinci Max Biaggi ile fark 0.359 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Max Biaggi, Loris Capirossi. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 33. galibiyetiydi.

MotoGP 2005 İtalya GP sonuçları ve puanlar

21 pilotun yer aldığı yarışta 19 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Marco Melandri (13), 5. Carlos Checa (11), 6. Nicky Hayden (10), 7. Alex Barros (9), 8. Makoto Tamada (8), 9. Colin Edwards (7), 10. Shinya Nakano (6), 11. John Hopkins (5), 12. Alex Hofmann (4), 13. Troy Bayliss (3), 14. Rubén Xaus (2) ve 15. Kenny Roberts Jr. (1). En çok sıra kazanan Alex Barros: 13. sıradan 7. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 63, Yamaha 34, Ducati 27, Kawasaki 10 ve Suzuki 6.

2005 İtalya GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 120 puanla lider; Marco Melandri 49 puan geride. Üçüncü sırada Max Biaggi (67).

Mugello Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 3 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2004 Valentino Rossi, 2003 Valentino Rossi ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2005 Italian motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2005 Italian motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2005 İtalya GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2005 İtalya GP hangi pistte?

Mugello Circuit, 5 Haziran 2005.