İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2006 · 4. yarış · 14 Mayıs 2006 Pazar

MotoGP 2006 Çin GP

Shanghai International Circuit; kazanan Dani Pedrosa.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2006 Çin GP yarış sonucu
1Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team2244:07.734125
2Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team22+1.505520
3Colin EdwardsABDYamahaCamel Yamaha Team22+14.634316
4John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP22+19.265213
5Casey StonerAvustralyaHondaHonda LCR22+23.061711
6Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda22+23.8791110
7Marco MelandriİtalyaHondaFortuna Honda22+24.10189
8Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team22+24.467108
9Sete GibernauİspanyaDucatiDucati Marlboro Team22+28.35867
10Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team22+33.81546
11Toni ElíasİspanyaHondaFortuna Honda22+35.316155
12Randy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team22+52.00494
13Kenny Roberts Jr.ABDKR211VTeam Roberts22+56.293183
14Carlos ChecaİspanyaYamahaTech 3 Yamaha22+1:03.575142
15Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP22+1:11.172161
16James EllisonBirleşik KrallıkYamahaTech 3 Yamaha22+1:23.075170
17José Luis CardosoİspanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP22+1:35.150190
RetValentino RossiİtalyaYamahaCamel Yamaha Team17Tyre wear130
RetChris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP3Accident120
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2006 Çin GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2006 Çin GP yarışını Dani Pedrosa (Honda, Repsol Honda Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 22 turu 44:07.734 sürede tamamladı. İkinci Nicky Hayden ile fark 1.505 saniye. Podyum: Dani Pedrosa, Nicky Hayden, Colin Edwards. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki ilk galibiyetiydi.

MotoGP 2006 Çin GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 17 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. John Hopkins (13), 5. Casey Stoner (11), 6. Makoto Tamada (10), 7. Marco Melandri (9), 8. Loris Capirossi (8), 9. Sete Gibernau (7), 10. Shinya Nakano (6), 11. Toni Elías (5), 12. Randy de Puniet (4), 13. Kenny Roberts Jr. (3), 14. Carlos Checa (2) ve 15. Alex Hofmann (1). En çok sıra kazanan Makoto Tamada: 11. sıradan 6. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 80, Yamaha 18, Ducati 16, Suzuki 13, Kawasaki 10 ve KR211V 3.

2006 Çin GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Nicky Hayden 72 puanla lider; Loris Capirossi 13 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (57).

Shanghai International Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 1 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2005 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2006 Chinese motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2006 Chinese motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2006 Çin GP kim kazandı?

Dani Pedrosa (Honda).

2006 Çin GP hangi pistte?

Shanghai International Circuit, 14 Mayıs 2006.