İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2006 · 5. yarış · 21 Mayıs 2006 Pazar

MotoGP 2006 Fransa GP

Bugatti Circuit; kazanan Marco Melandri.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2006 Fransa GP yarış sonucu
1Marco MelandriİtalyaHondaFortuna Honda2844:57.369525
2Loris CapirossiİtalyaDucatiDucati Marlboro Team28+1.929620
3Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team28+2.269116
4Casey StonerAvustralyaHondaHonda LCR28+5.4941113
5Nicky HaydenABDHondaRepsol Honda Team28+5.7091011
6Colin EdwardsABDYamahaCamel Yamaha Team28+11.519910
7Makoto TamadaJaponyaHondaKonica Minolta Honda28+16.692139
8Sete GibernauİspanyaDucatiDucati Marlboro Team28+18.14288
9Toni ElíasİspanyaHondaFortuna Honda28+23.645167
10Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+39.362126
11Carlos ChecaİspanyaYamahaTech 3 Yamaha28+47.730145
12Shinya NakanoJaponyaKawasakiKawasaki Racing Team28+47.78224
13Alex HofmannAlmanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP28+1:09.092183
14James EllisonBirleşik KrallıkYamahaTech 3 Yamaha28+1:16.172172
15John HopkinsABDSuzukiRizla Suzuki MotoGP26+2 laps31
RetJosé Luis CardosoİspanyaDucatiPramac d'Antin MotoGP21Retirement190
RetValentino RossiİtalyaYamahaCamel Yamaha Team20Mechanical70
RetKenny Roberts Jr.ABDKR211VTeam Roberts1Retirement150
RetRandy de PunietFransaKawasakiKawasaki Racing Team0Accident40
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2006 Fransa GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2006 Fransa GP yarışını Marco Melandri (Honda, Fortuna Honda) kazandı. Yarışa 5. sıradan başladı. 28 turu 44:57.369 sürede tamamladı. İkinci Loris Capirossi ile fark 1.929 saniye. Podyum: Marco Melandri, Loris Capirossi, Dani Pedrosa. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 4. galibiyetiydi.

MotoGP 2006 Fransa GP sonuçları ve puanlar

19 pilotun yer aldığı yarışta 15 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Casey Stoner (13), 5. Nicky Hayden (11), 6. Colin Edwards (10), 7. Makoto Tamada (9), 8. Sete Gibernau (8), 9. Toni Elías (7), 10. Chris Vermeulen (6), 11. Carlos Checa (5), 12. Shinya Nakano (4), 13. Alex Hofmann (3), 14. James Ellison (2) ve 15. John Hopkins (1). En çok sıra kazanan Casey Stoner: 11. sıradan 4. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Honda 81, Ducati 31, Yamaha 17, Suzuki 7 ve Kawasaki 4.

2006 Fransa GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Nicky Hayden 83 puanla lider; Loris Capirossi 4 puan geride. Üçüncü sırada Marco Melandri (79).

Bugatti Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 4 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2005 Valentino Rossi, 2004 Sete Gibernau, 2003 Sete Gibernau ve 2002 Valentino Rossi.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2006 French motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2006 French motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2006 Fransa GP kim kazandı?

Marco Melandri (Honda).

2006 Fransa GP hangi pistte?

Bugatti Circuit, 21 Mayıs 2006.