İçeriğe geç
SıradakiMeksika GPYarış Tüm seanslar

MotoGP · 2009 · 13. yarış · 6 Eylül 2009 Pazar

MotoGP 2009 San Marino GP

Misano World Circuit; kazanan Valentino Rossi.

Temsilî görsel: Zandvoort'ta 350 cc motosiklet yarışı (arşiv fotoğrafı). Fotoğraf: Bert Verhoeff / Anefo · CC0

Yarış sonucu

MotoGP 2009 San Marino GP yarış sonucu
1Valentino RossiİtalyaYamahaFiat Yamaha Team2844:32.882125
2Jorge LorenzoİspanyaYamahaFiat Yamaha Team28+2.416320
3Dani PedrosaİspanyaHondaRepsol Honda Team28+12.400216
4Andrea DoviziosoİtalyaHondaRepsol Honda Team28+26.330813
5Loris CapirossiİtalyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+26.5391011
6Toni ElíasİspanyaHondaSan Carlo Honda Gresini28+28.286410
7Mika KallioFinlandiyaDucatiDucati Marlboro Team28+30.184119
8Marco MelandriİtalyaKawasakiHayate Racing Team28+31.757128
9Chris VermeulenAvustralyaSuzukiRizla Suzuki MotoGP28+31.909137
10James ToselandBirleşik KrallıkYamahaMonster Yamaha Tech 328+38.347146
11Aleix EspargaróİspanyaDucatiPramac Racing28+46.673155
12Randy de PunietFransaHondaLCR Honda MotoGP28+52.04194
13Niccolò CanepaİtalyaDucatiPramac Racing28+1:03.198163
14Gábor TalmácsiMacaristanHondaScot Racing Team MotoGP28+1:22.347172
RetAlex de AngelisSan MarinoHondaSan Carlo Honda Gresini0Collision70
RetColin EdwardsABDYamahaMonster Yamaha Tech 30Collision50
RetNicky HaydenABDDucatiDucati Marlboro Team0Collision60
Sıra boş ya da DNF: yarışı bitirmedi veya sınıflandırılmadı (Wikipedia tablosundaki gibi).

MotoGP 2009 San Marino GP kim kazandı?

MotoGP sınıfında 2009 San Marino GP yarışını Valentino Rossi (Yamaha, Fiat Yamaha Team) kazandı. Yarışa ilk sıradan başladı. 28 turu 44:32.882 sürede tamamladı. İkinci Jorge Lorenzo ile fark 2.416 saniye. Podyum: Valentino Rossi, Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa. Bu, pilotun MotoGP sınıfındaki 64. galibiyetiydi.

MotoGP 2009 San Marino GP sonuçları ve puanlar

17 pilotun yer aldığı yarışta 14 pilot sınıflandırıldı. Puan alan diğer pilotlar: 4. Andrea Dovizioso (13), 5. Loris Capirossi (11), 6. Toni Elías (10), 7. Mika Kallio (9), 8. Marco Melandri (8), 9. Chris Vermeulen (7), 10. James Toseland (6), 11. Aleix Espargaró (5), 12. Randy de Puniet (4), 13. Niccolò Canepa (3) ve 14. Gábor Talmácsi (2). En çok sıra kazanan Loris Capirossi: 10. sıradan 5. sıraya. Markaların bu yarıştaki puanları: Yamaha 51, Honda 45, Suzuki 18, Ducati 17 ve Kawasaki 8.

2009 San Marino GP sonrası MotoGP puan durumu

Bu yarıştan sonra Valentino Rossi 237 puanla lider; Jorge Lorenzo 30 puan geride. Üçüncü sırada Dani Pedrosa (157).

Misano World Circuit pistinde MotoGP geçmişi

MotoGP sınıfında bu pistte bu yarıştan önce 2 yarış yapıldı. Son kazananlar: 2008 Valentino Rossi ve 2007 Casey Stoner.

Veri: Wikipedia (CC BY-SA 4.0) — 2009 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix. Bu sayfadaki tablolar ve metinler bu kaynaktan türetilmiştir ve aynı lisansla (CC BY-SA 4.0) paylaşılır.

Son güncelleme: Kaynak: Wikipedia — 2009 San Marino and Rimini Riviera motorcycle Grand Prix

MotoGP verisi: son başarılı kontrol

Sonuçlar kamuya açık kaynaklardan derlenmiştir; resmî sınıflandırma için FIA ve TOSFED duyuruları esastır. Formula 1 ve ilgili markalar Formula One Licensing B.V.’nin markalarıdır; bu site bağımsızdır, FOM/FIA ile bağlantısı yoktur.

Sık sorulan sorular

MotoGP 2009 San Marino GP kim kazandı?

Valentino Rossi (Yamaha).

2009 San Marino GP hangi pistte?

Misano World Circuit, 6 Eylül 2009.